Neumann János Egyetem Versenyek

LEGYÉL TE IS SHOWMAN versenykiírás

A Neumann János Egyetem  „Legyél Te a Showman!” címmel fizika kísérleti bemutató versenyt hirdet a dél-alföldi régió (Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megye) 9.-12. évfolyamos középiskolás diákjai számára.

A verseny célja:

A fiatalok természettudományos ismereteinek bővítése, a fizika megszerettetése, lehetőség biztosítása a diákok kreatív ötleteinek megvalósítására egy show keretében, ahol közönség előtt mutathatják be saját fizikai kísérletüket, ezáltal a fizika népszerűsítése.

A verseny (bemutató, show műsor) időpontja és helye:

2020. március 26. 1000  Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Kar.

Nevezési határidő:

2020. március 15.

A nevezés módja:

Nevezni lehet egyénileg, illetve 2-3 fős csapatban.

Nevezni a Jelentkezés menüpontban lehet, egy online űrlap kitöltésével, valamint egy előzetes prezentációs anyag beküldésével. A média anyag beküldési módjaként valamely felhőalapú tárhelyre (pl. Google Drive) való feltöltést és a megosztott letöltési linknek a jelentkezési űrlapon való megadását kérjük.

A beküldendő anyag egy (pl. PowerPoint) prezentáció,

• mely tartalmazza a választott jelenségkör rövid ismertetését, a saját kísérlet lényegét, és a tervezett megvalósítási módot (a szöveges részek rövidek, tömörek, lényegre törőek legyenek, lehetőleg képekkel, ábrákkal, esetleg rövid videó-felvétellel támogatva, színesítve).
  • javasolt terjedelem 5-10 dia.

A zsűri a feltöltött anyag alapján dönt a bemutató versenyre való behívásról, melyre várhatóan 10-15 pályázót választanak ki. A behívott versenyzők (csapatok) listája a honlapon fog megjelenni legkésőbb 2020. március 20.-án, de a kiválasztott versenyzők e-mailen és postai úton is értesítést kapnak.

Nevezési díj: nincs.

A verseny leírása:

Minden versenyzőnek (csapatnak) egy általa választott fizikai jelenséghez kapcsolódó kísérleti bemutatót kell saját eszközeiből összeállítania, és azt a show keretében közönség előtt bemutatnia, előadás formájában (bevezetésként a jelenségkör rövid ismeretétese, a saját kísérlet lényege, megvalósítási módja, a kísérlet bemutatása, végül magyarázatok, következtetések), mintegy 5-10 perces időtartamban.

A verseny értékelése:

A kísérleti bemutatókat szakmai zsűri értékeli pontozásos rendszerben az alábbi szempontrendszer alapján.

Az értékelés szempontjai:

- a kísérleti eszköz megépítésének ötletessége, saját megvalósítás egyedisége, a kivitelezés egyszerűsége („konyhafizika”), minősége,

- az eszközzel bemutatott kísérlet színvonala,

- a magyarázat érthetősége, szakmai korrektsége,

- a választott jelenség(kör) érdekessége,

- az egész bemutató hatásossága a fizika népszerűsítése nézőpontjából.

A verseny díjazása:

A verseny I.-III. helyezettjei könyv- és tárgyjutalomban részesülnek, további helyezettek oklevelet és emléktárgyat kapnak, valamint a közönség szavazata alapján közönségdíj is kiosztásra kerül.

Tervezz versenyautót!

VIII. Mobilrobot Programozó Országos Csapatverseny

Arduino robotautó programozó verseny

24 órás logisztikai verseny